Aktualności

Czy należy się spodziewać nowych restrykcji?

Obecna sytuacja w Europie nie ulega poprawie. Każdego dnia przybywa nowych zakażeń. Należy się spodziewać wprowadzenia nowych restrykcji.

Jak to wygląda w poszczególnych krajach?

POLSKA

Od soboty 24.10.2020 cała Polska stała się strefą czerwoną, w której obowiązują dodatkowe obostrzenia związane z zatrzymaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jest to zakaz działalności lokali za wyjątkiem dań na wynos, przejście na naukę zdalną od klasy 4 szkoły podstawowej, a w sklepach obowiązują limity klientów.

Jeśli do piątku koronawirus nie zwolni swojego tępa, grozić nam będą kolejne restrykcje. Najprawdopodobniej z końcem tygodnia poznamy nowe informacje, a plany zostaną wdrożone jeszcze przed świętami.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat obostrzeń, sprawdź nasz ostatni wpis Polska w czerwonej strefie.

 

NIDERLANDY

Polska została oznaczona przez Niderlandy kodem pomarańczowym (podróżuj wyłącznie, gdy jest to absolutnie niezbędne). Aktualnie władze rekomendują poddanie się 10-dniowej samoizolacji. Na razie jest to zalecenie, bez podstaw prawnych do nakazu odbycia kwarantanny. Od 14 października podczas przekraczania niderlandzkiej granicy należy mieć przy sobie wypełniony formularz dot. stanu zdrowia.

W dniu dzisiejszym 27.10.2020 o godz 19:00 odbędzie się wystąpienie premiera Rutte oraz ministra De Jonge, na którym powinna wyjaśnić się sprawa wprowadzenia nowych obostrzeń dla kraju.

Więcej informacji odnośnie restrykcji w Niderlandach znajdziesz w naszym artykule Planujesz wyjazd do Niderlandów? Pamiętaj!

 

NIEMCY

Od soboty, 24 października, Niemcy uznały całą Polskę za obszar podwyższonego ryzyka. Osoby powracające do Niemiec z obszaru ryzyka są zobowiązane przedstawić negatywny wynik testu na koronawirusa lub odbyć dwutygodniową kwarantannę. Władze niemieckie nie prowadzą regularnych kontroli granicznych z krajami strefy Schengen. Należy ustalić do jakiego kraju związkowego (landu) w Niemczech jedziesz i zapoznać się z przepisami obowiązującymi w docelowym landzie.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel zadecydowała, że spotkanie z premierami poszczególnych krajów związkowych odbędzie się wcześniej niż planowano. Według pierwotnych założeń miało do niego dojść w piątek 30 października, jednak spotkanie przyśpieszono i odbędzie się w środę. Można się spodziewać, że zapadną na nim konkretne decyzje odnośnie obostrzeń mających na celu zapobieganie gwałtownemu rozprzestrzenianiu się Covid-19.

Więcej informacji odnośnie obostrzeń w Niemczech znajdziecie w artykule Wyjeżdżasz do Niemiec? Sprawdź obostrzenia!

BELGIA

Od 1 sierpnia każda osoba powracająca do Belgii z zagranicy lub pragnąca pozostać w Belgii dłużej niż 48 godzin jest zobowiązana wypełnić formularz identyfikacyjny.

Obecnie cała polska należy do strefy czerwonej! Powroty z krajów z listy wjazdowej czerwonej wymagają odbycia kwarantanny i badań. Dla krajów z listy pomarańczowej zalecana jest szczególna ostrożność.

Na tą chwilę nie ma informacji, by rząd belgijski planował wprowadzenie nowych ograniczeń.

Więcej informacji znajdziecie w artykule Wybierasz się do Belgi? Sprawdź obostrzenia!

 

PAMIĘTAJCIE, ŻE MIMO WIELU OBOSTRZEŃ I UTRUDNIEŃ GRANICE NADAL SĄ OTWARTE

A NASZE KURSY ODBYWAJĄ SIĘ NORMALNIE.

JEŹDZIMY CODZIENNIE Z ADRESU POD ADRES, OBSŁUGUJĄC TAKIE KRAJE JAK POLSKA – NIEMCY – HOLANDIA – BELGIA.

 Z zachowaniem wszelkich środków ostrożności! 

Zobacz więcej

Sprawdź najczęściej zadawane pytania