Aktualności

Przypominamy o restrykcjach!

Mimo otwartych granic w dalszym ciągu obowiązują pewne ograniczenia i restrykcje. Przypominamy  jakie obowiązki należy spełnić udając się w podróż do Niderlandów, Belgii oraz Niemiec.

 

NIDERLANDY

Polska została przez NL oznaczona kodem pomarańczowym (podróżuj wyłącznie, gdy jest to absolutnie niezbędne).

Od 14 października podczas przekraczania niderlandzkiej granicy należy mieć przy sobie wypełniony formularz dot. stanu zdrowia (Health Declaration Form), który możesz łatwo pobrać tutaj.

Aktualnie niderlandzkie władze rekomendują poddanie się 10-dniowej samoizolacji.
Na razie jest to zalecenie, bez podstaw prawnych do nakazu odbycia kwarantanny.

Więcej informacji znajdziecie w artykule Planujesz wyjazd do Niderlandów? Pamiętaj!

 

BELGIA

Od 1 sierpnia każda osoba powracająca do Belgii z zagranicy lub pragnąca pozostać w Belgii dłużej niż 48 godzin jest zobowiązana wypełnić formularz identyfikacyjny (Passenger Locator Form), który jest do pobrania tutaj.

Wypełniając formularz, konieczne jest podanie numeru telefonu.

Osoby które będą podróżowały ze strefy czerwonej, powinny dostać wiadomość zwrotną z instrukcjami dotyczącymi kwarantanny i testu COVID, których muszą przestrzegać.

Dla osób nieposiadających telefonu komórkowego, niezbędne jest wypełnienie dokumentu dostępnego pod linkiem znajdującym się powyżej oraz przesłanie go mailem na adres: PLFBelgium@health.fgov.be i posiadanie przy sobie wydrukowanego egzemplarza.

Obecnie cała polska należy do strefy czerwonej!

Powroty z krajów z listy wjazdowej czerwonej wymagają odbycia kwarantanny i badań.

Więcej informacji znajdziecie w artykule Wybierasz się do Belgii? Sprawdź obostrzenia!

 

NIEMCY

Od 9 listopada 2020 r.  we wszystkich landach oprócz Meklemburgia – Pomorze Przednie obowiązują jednakowe zasady kwarantanny.

Wprowadzono obowiązkową 10-dniową kwarantannę.  Dotyczy to osób, które przed wjazdem do Niemiec przebywały w okresie 10 dni na obszarze podwyższonego ryzyka.

Po wjeździe do Niemiec należy bezpośrednio udać się do miejsca podanego w elektronicznej rejestracji na stronie www.einreiseanmeldung.de w celu odbycia kwarantanny.

Po 5 dniach od rozpoczęcia kwarantanny możemy zostać z niej zwolnieni pod warunkiem, że w swoim urzędzie ds. zdrowia przedstawimy negatywny wynik testu na koronawirusa. 

W poszczególnych landach ciągle mogą występować niewielkie różnice w przepisach dot. kwarantanny.

Więcej informacji znajdziecie w artykule Zmiany dotyczące kwarantanny w Niemczech.

 

 Więcej informacji można uzyskać na stronie www.gov.pl.

Mimo utrudnień granice w dalszym ciągu pozostają otwarte. Kursujemy codziennie na trasie Polska -Niemicy- Holandia- Belgia.

 

 

 

 

Zobacz więcej

Sprawdź najczęściej zadawane pytania