Aktualności

Troszczymy się o opiekunów

Wiemy wszyscy nie od dziś, że opieka nad osobami starszymi w Niemczech, to szansa na legalne zatrudnienie i lepsze zarobki. Często jest to jedyna szansa dla kobiet mieszkających w Polsce. Z drugiej strony zdajemy sobie sprawę z tego, że taki wyjazd może być wielką niewiadomą dla wyjeżdzających, zwłaszcza tych, którzy po raz pierwszy decydują się na taką formę zatrudnienia. Stresująca jest nie tylko sama praca z osobą chorą oraz opieka nad nią, dodatkowo opiekunka lub opiekun mierzą się z tęsknota za rodziną, mieszkaniem z obcymi ludźmi oraz długą podróżą.

Z walizką w ręku, pełni lęku i niepewności nasi polscy opiekunowie stoją przed nie lada wyzwaniem.

  Praca z osobami starszymi i niedołężnymi, często chorującymi na demencję, czy też Alzheimera jest bardzo wymagająca. Będąc daleko poza domem, często bez znajomości języka pomocnicy dnia codziennego mogą liczyć tylko na siebie. Dostosowanie się do nowych warunków jest sporym wyzwaniem zwłaszcza, jeśli jedziemy do pracy po raz pierwszy. Coraz częściej ratujemy się telefonem komórkowym, który w dzisiejszych czasach jest naszym najlepszym przyjacielem.

  Od kilku lat współpracujemy z wieloma agencjami zatrudnienia, które codziennie organizują pracę polskim opiekunkom i opiekunom na terenie Niemiec. Dzięki takiej współpracy wiemy, ile trudu kosztuje naszych rodaków pierwszy wyjazd. Codziennie rozmawiamy z samymi pasażerami, na temat ich obaw i lęków. Czasami śmiejemy się, że oprócz usługi transportowej świadczymy również usługi terapeutyczne. Kolejnym krokiem po podpisaniu umowy z agencją jest znalezienie firmy transportowej, która bezpiecznie dowiezie nas do celu. Wiemy, że w wielu przypadkach wiąże się to z większym stresem, niż samo podjęcie decyzji o wyjeździe.

  Dzięki naszemu wsparciu i pomocy pokazujemy wyjeżdżającym opiekunom, że wszystko będzie dobrze. Dzięki doświadczeniu, które zdobyliśmy przy współpracy z tą określoną grupą osób, doskonale wiemy, jak pomóc im zrealizować przejazd bez najmniejszych obaw.

  Powody wyjazdów są różne: utrata pracy, chęć szybkiego zarobku, czy też skomplikowana sytuacja rodzinna. W takich przypadkach możemy liczyć na agencje zatrudnienia, które poprzez zapewnienie etatu wyciągają pomocną dłoń. Natomiast firma GTV BUS wyciąga swoje ramiona zapewniając bezpieczny i komfortowy przejazd. Naszym głównym zadaniem jest ściągnięcie z barków agencji i opiekunów przygotowań związanych z wyjazdem, dzięki czemu poziom stresu jest pod kontrolą. Podjeżdżamy pod każde drzwi w Polsce, jak i w Niemczech, więc wyjście z domu w klapkach i wejście na nowe mieszkanie już po domowemu nabiera u nas nowego znaczenia i jest jak najbardziej możliwe

  Nasi kierowcy są na pierwszym planie w starciu z nieciekawymi historiami naszych opiekunów, słuchając ich rozterek, trosk, przygód. Dzięki temu z każdej wspomnianej sytuacji wyciągają wnioski oferując, to czego najbardziej jako ludzie potrzebujemy: wsparcia.

   Często zdarzają się sytuacje, w których będąc na adresie podopiecznego, dzwonimy, pukamy, jednak bez żadnego rezultatu – drzwi pozostają zamknięte. Widzimy wtedy w oczach opiekunów strach i słyszymy zwątpienie: „firma mnie chyba oszukała”, „zawieźli mnie gdzieś i zostawią na ulicy” oraz „nie znam języka, nie dam sobie rady sama”.  Nasz zespół tworzą ludzie odznaczający się empatią, dlatego pomagamy w rozwiązywaniu i takich sytuacji, które jak wiemy nie należą do najłatwiejszych.

  Nasza główna zasada dotycząca pracy z opiekunami opiera się na, może się wydawać banalnym stwierdzeniu, opieki nad opiekunami, jednak dla nas jest to zdanie, jak najbardziej szczere i prawdziwe. Nasi kierowcy czekają na otwarcie drzwi po drugiej stronie i powitanie opiekuna przez rodzinę. Nie zostawiamy ich samych pod drzwiami bez względu na sytuację, jaką zastajemy po przyjeździe. Staramy się działać od razu, bo wiemy, jak ważne jest okazanie wsparcia w trudnych sytuacjach.

  Jesteśmy dla ludzi, bo to oni dają nam siłę do działania. Mamy wielki szacunek do opiekunów, którzy decydują się na wyjazd za granicę.

  Zobacz więcej

  Sprawdź najczęściej zadawane pytania