Aktualności

Jak dojechać do Niemiec?

Niemcy od lat są krajem, do którego często wyjeżdżamy. Robimy to z rozmaitych powodów. Wyruszamy do pracy lub na wycieczkę. Kiedy już postanawiamy odwiedzić naszego zachodniego sąsiada, zastanawiamy się, w jaki sposób tam dotrzeć. Jedną z ciekawszych propozycji stanowi podróż busem. Jak ona przebiega i jakie ma zalety?

Podróż z Polski do Niemiec

Z ofert przewoźników korzystają ci, którzy stawiają na wygodę. Nie muszą się bowiem troszczyć o samą jazdę, gdyż te obowiązki spoczywają na doświadczonych kierowcach. Szczególnie komfortowa jest usługa od drzwi do drzwi (z ang. door to door). Klient zamawia – najczęściej przez Internet bądź telefonicznie – kurs, podaje adres, z którego ma być zabrany oraz miejsce docelowe. Ułatwieniem jest też to, że busy kursują codziennie, co pomaga zaplanować wyjazd.

Dojedziesz busem do każdej niemieckiej miejscowości. Bliżej mają oczywiście mieszkańcy zachodnich i południowo-zachodnich województw. Ze wschodu należy pokonać zdecydowanie dłuższe trasy. I zanim przekroczy się granicę, trzeba przejechać wiele polskich regionów. Stosunkowo niedaleko jest z krańca województwa wielkopolskiego do stolicy Niemiec Berlina. Z Kostrzyna nad Odrą można do niego dojechać w niecałe dwie godziny. Niektórzy decydują się na lot do Niemiec – przykładowo oferowane są połączenia lotnicze z Katowic do Berlina. Przy czym odbywają się rzadziej niż przewozy autobusowe i są też mniej ekonomicznym rozwiązaniem. 

Czy podróż do Niemiec jest długa?

Długa podróż czeka nas, kiedy jedziemy do miasta w Niemczech, które leży blisko krajów Beneluksu. W zachodnich Niemczech mieszczą się tak prężne ośrodki miejskie jak Essen, Kolonia, Bonn, Dortmund, Düsseldorf czy Münster. Z kolei bardziej na południu znajdują się Norymberga, Ratyzbona czy stolica regionu Monachium. Co ciekawe, najszybciej można tam dotrzeć przejeżdżając przez Czechy. 

Nasi rodacy zwykle jadą do Niemiec, aby pracować, choć zdarzają się też przypadki, gdy odwiedzają ten kraj w celach turystycznych. A ciekawych miejsc do zwiedzania nie brakuje. Są przecież Alpy, inne przyrodnicze osobliwości, ale także interesujące historycznie miejsca. Jednym z nich jest słynące z dzieł sztuki Drezno – stolica Saksonii. Również i tam dojedziemy busem, przy czym istnieje też inny sposób dotarcia do celu. Z Wrocławia jeżdżą pociągi do Zgorzelca (Görlitz), skąd można się przesiąść do pociągu mknącego ku Dreznu.

Zobacz więcej

Sprawdź najczęściej zadawane pytania