Aktualności

Jak dojechać do Holandii?

Wciąż chętnie jeździmy do Holandii. Wprawdzie cel wyjazdu może być różny, ale z reguły w każdym przypadku kierujemy się jasnymi kryteriami. Chcemy odbyć podróż w dobrym nastroju i nie stracić na to zbyt wiele pieniędzy. Dlatego częściej niż z lotów korzystamy z przewozów busami. Okazuje się, że wybór takiego środka transportu ma wiele zalet. Jakie one są i jak najlepiej dojechać do Holandii?

Optymalna podróż do Holandii

Przewoźnicy oferują codzienne wyjazdy. Właściwie nie ma dnia, by busy nie były na trasach do Niderlandów. Znacznie rzadziej odbywają się loty, które poza tym są z reguły droższe. Wprawdzie przelot trwa krócej, ale łatwiej zaplanować podróż korzystając z usług firmy przewozowej. Tym bardziej, że proponują one także przewóz pasażerów od drzwi do drzwi. Zamawiasz kurs online bądź telefonicznie, podając adres, z którego chcesz, by Cię zabrano i równocześnie określasz miejsce docelowe. O resztę nie musisz się już martwić, gdyż pozostałe obowiązki spoczywają na przewoźniku oraz kierowcy. W czasie podróży możesz więc odetchnąć i odprężyć się. Zrobisz to na kilka sposobów. Słuchając muzyki, oglądając serial lub przypatrując się krajobrazom.

Busy docierają do wszystkich zakątków w Holandii, nie tylko tych najczęściej odwiedzanych. I wyjeżdżają one z rozmaitych regionów w Polsce. Najczęściej wyruszają z zachodnich oraz południowo-zachodnich terenów ojczyzny. Stąd też jest najbliżej do kraju tulipanów, co nie znaczy, że wyprawa nie jest wielogodzinna. Skądkolwiek by się wyjeżdżało, najpewniej dotrzeć do Niderlandów przez Niemcy. Trasy nieco inaczej przebiegają z woj. zachodniopomorskiego niż ze Śląska. Ze Szczecina jest bliżej do Holandii niż z Wrocławia. Jadąc z Zachodniopomorskiego do Emmen (miasta położonego stosunkowo blisko granicy z Niemcami), trzeba wówczas pokonać około 717 km, podczas gdy zmierzając z Wrocławia – 869 km. 

Większość miast holenderskich, do których wyruszamy, mieści się jednak w zachodniej części kraju, blisko Morza Północnego. Dotyczy to Amsterdamu, Rotterdamu, a w szczególności portowej Hagi.

Przeważnie udajemy się do Holandii, by podjąć tam pracę. Przy czym zdarza się i tak, że wyruszamy na wycieczkę. Wówczas zwiedzamy co ciekawsze miejsca. Z pewnością ich nie brakuje, zarówno w mniejszych miastach (np. Alkmaar), jak i zdecydowanie większych (np. Amsterdam, w którym godnym odwiedzenia obiektem jest choćby muzeum Van Gogha).

Zobacz więcej

Sprawdź najczęściej zadawane pytania